Proces wykonania kamiennego dywanu

Wykonanie kamiennego dywanu, a więc eleganckiej powierzchni która nie tylko gwarantuje estetyczny wygląd ale także jest odporna na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, czy w końcu – na niekorzystne działanie wszelkiej maści czynników zewnętrznych, jest zadaniem o wiele bardziej skomplikowanym niż mogłoby się początkowo wydawać i wymaga zastosowania znacznej ilości różnorakich materiałów budowlanych, spośród których najbardziej kluczowymi są hydroizolacja, fizelina, środek gruntujący, taśma uszczelniająca jak też zaprawa uszczelniająca.

Szczególną wagę przywiązujemy do kładzionej na samym początku powłoki izolacyjnej, bowiem to właśnie ona chroni kamienny dywan przed wilgocią. Jest ona szczególnie istotna w przypadku zdecydowania się na tego typu element wykończeniowy na zewnątrz budynku, na przykład na balkonie czy tarasie, bowiem surowe zimy oraz bardzo wilgotne jesienie mogłyby w przeciwnym przypadku odcisnąć swoje piętno na dywanie, sprawiając że byłby on podsadzany lub też w jego okolicy wykształcać mógłby się nieestetycznie wyglądający grzyb bądź pleśń. Wysoce zalecane jest wykorzystanie powłoki hydroizolacyjnej najwyższej możliwej jakości, a więc przede wszystkim takiej, która odporna jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, promieniowanie UV, starzenie oraz silny mróz. Będzie to gwarancją, iż powłoka taka wytrzyma bez szwanku przez wiele kolejnych lat, nie wymuszając na nas jej wymiany, co z kolei wiązać by się mogło z kosztami, na które nie będziemy sobie w stanie pozwolić.

Poza hydroizolacją warto także zadbać o odpowiednie wzmocnienie uzyskanej powłoki, wykorzystując w tym celu na przykład fizelinę o wysokiej odporności na rozrywanie i na ekspozycję na niejednokrotnie szkodliwe substancje, które to mogą znajdować się w gruncie. Nie bez znaczenia pozostaje także zastosowanie środka gruntującego, najlepiej na bazie żywicy epoksydowej, która to cechuje się doskonałymi właściwościami odpowietrzającymi i samopoziomującymi.

Kiedy już przeprowadzone zostaną wszystkie opisywane kroki, a powłoka zostanie odpowiednio wzmocniona, zaizolowana oraz ochroniona przed wszelkiej maści niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, możliwe jest kładzenie głównego elementu kamiennego dywanu, a więc wyselekcjonowanych otoczaków odpornych na ścieranie, które to przytwierdzane są do powierzchni i tworzą elegancką, przyjemną dla oka oraz antypoślizgową powierzchnię, która to dzięki zastosowanym środkom zabezpieczającym bez wątpienia będzie nam służyć przez wiele kolejnych lat. Uważamy, że aby ostateczny projekt został wykonany z dbałością o najmniejsze nawet detale, jak również cechował się utrzymującą się bez względu na warunki na stałym poziomie żywotnością, warto celem wykonania kamiennego dywanu zakontraktować specjalistyczną ekipę, mogącą się pochwalić wieloletnim doświadczeniem oraz szeroką wiedzą odnośnie przygotowania powierzchni i montażu tego typu elementów wykończeniowo-dekoracyjnych. Będzie to gwarancją, iż będziemy w stu procentach zadowoleni z końcowego efektu prac jaki zostanie nam zaprezentowany.