Dowiedz się na czym polega automatyzacja procesów pakowania.

Praca rąk ludzkich – od stuleci okazuje się ona wręcz niezbędna, aby wytwarzać kluczowe z punktu widzenia społeczeństwu dobra. W obecnych czasach ich sprzedaż okazać się może jednakże nie lada problemem, bowiem nie tylko muszą one spełniać rygorystyczne normy i być wykonane z najlepszych dostępnych materiałów, ale także…interesująco prezentować się na półce sklepowej, tak aby konsument w natłoku wszelkiej maści wyrobów sięgnął właśnie po nie. Aby było to możliwe, przedsiębiorcy stawiają na coraz bardziej wymyślne oraz nietypowe opakowania…które z kolei wymagają coraz większych nakładów pracy ludzkiej, tym samym spowalniając cały proces produkcyjny. Czy można temu zapobiec?

Okazuje się, że tak! Rozwiązaniem tego problemu jest optymalizacja procesu produkcyjnego, która to zorientowana jest w głównej mierze na pełną automatyzację procedury pakowania (zarówno wstępnego jak i uzupełniającego) wytwarzanych produktów. Tak, jak jest to zorganizowane np. w firmie SACMI. Aby było to możliwe, przedsiębiorca musi całkowicie zmienić obecny sposób pracy swojego zakładu, wprowadzając do niego pionowe lub poziome linie pakujące z opcją pełnej konfiguracji.

Dzięki temu wystarczy wprowadzić odpowiednie ustawienia, a poszczególne urządzenia stanowiące komponenty składowe systemu wykonywać będą swoją pracę w sposób ciągły, odciążając pracowników oraz umożliwiając im wykazanie się na innych stanowiskach, na przykład – na dziale kontroli jakości lub też logistyki. Pakowaniem zajmują się bowiem praktycznie nieomylne oraz niewymagające ingerencji ze strony operatora maszyny.

W ramach rzeczonej linii zaimplementowane mogą zostać różnorakie urządzenia, począwszy od systemów obracania, układania i liniowania, poprzez kosze zsypowe, aż po pomosty ułatwiające przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi elementami układu pakującego i dające możliwość szybkiej konserwacji w przypadku wystąpienia usterki. Specyfika linii zależy w znacznym stopniu od rodzaju produkowanych dóbr, złożoności opakowań oraz wielkości zakładu, w którym są one przygotowywane. Aby więc możliwa była pełna optymalizacja pracy takiego systemu konieczna jest stała współpraca z przedstawicielami przedsiębiorstwa dostarczającego urządzenia będące bohaterami dzisiejszego wpisu, bowiem to właśnie oni – bazując na zaprezentowanych przez nas danych dotyczących produkcji – będą w stanie określić jakich modułów potrzebujemy, w jakich ilościach oraz które rozwiązanie sprawdzi się w przypadku danej fabryki czy zakładu najlepiej, maksymalizując produktywność i ograniczając do minimum generowane koszty.

Dokonując wyboru firmy, która zajmie się kompleksowym przemodelowaniem naszej linii produkcyjnej zwrócić powinniśmy przede wszystkim uwagę na czas jej obecności na rodzimym rynku, zdobyte w tym okresie doświadczenie potwierdzone certyfikatami, jak również na opinie konsumentów, którzy zdecydowali się zaufać takiemu przedsiębiorstwu i zamówić od jego przedstawicieli niezbędne urządzenia. Wiedza taka pozwoli nam określić, czy danej firmie warto zaufać, czy też lepszym rozwiązaniem będzie poświęcenie dodatkowych kilku lub kilkunastu godzin na znalezienie przedsiębiorstwa, któremu będziemy w stanie bez cienia wątpliwości powierzyć swoje fundusze.